Windows Vista

probleme , aparitii noi , comparatii : placi de baza, procesoare , placi video , placi sunet , etc

Windows Vista

Postby eXp3rT » Mon Jan 28, 2008 1:30 pm

Aveti windows Vista? Ce parere aveti? Ati folosi acest sistem de operare?
eXp3rT

Postby monstru_sacru » Mon Jan 28, 2008 5:31 pm

eu mi-am luat acum windows vista si am intampinat o gramada de probleme. Multe programe sau jocuri nu imi merg pe vista. Le-am incercat kiturile pe alte calculatoare (pe windows xp) si au mers. La mine imi dau numai erori tampite. Aveti idee ce se intampla?
monstru_sacru
Scapat de clasa de jos

Postby eXp3rT » Mon Jan 28, 2008 5:54 pm

sa stii ca si windows Xp a facut faze de astea cand a aparut. Multe chestii erau optimizate numai pentru Windows 98. Asa ca mai ai de asteptat o perioada pana se "aseaza" lucrurile.
eXp3rT

Postby monstru_sacru » Tue Jan 29, 2008 9:27 am

cred ca asta este, ca altceva nu are ce sa fie. Am Windows Vista cu licenta, deci nu e piratat sa dea erori aiurea. Am incercat acum ceva timp sa instalez Deamon Tools pe el si nu mergea nene. Dar apoi am gasit unul special pentru windows vista. E nasoala faza. In loc sa incurajeze lumea sa-si bage vista ei mai rau fac. :|
monstru_sacru
Scapat de clasa de jos

Postby mari » Tue Jan 29, 2008 11:30 am

mai cere si o gramada de memorie RAM
mari
Scapat de clasa de jos

Postby monstru_sacru » Wed Jan 30, 2008 10:14 am

xp-ul e cel mai bun. Vista in afara de un aspect cu adevarat misto nu are mai nimic in plus.....a si obtiunea aia sa vezi paginile 3D...care sigur nu ai sa o folosesti. La Xp poti sa faci ce vrei , daca vrei aspect de vista, poti baga si pe Xp si sa arate la fel ca vista....si nu iti trebuie atata memorie RAM.. :roll:
monstru_sacru
Scapat de clasa de jos

Postby Dumy » Wed Jan 30, 2008 11:39 am

mai avem de asteptat pana o sa mearga vista cum merge xp-ul..stie cineva ..windows media center il are doar vista?
Dumy
Scapat de clasa de jos

Postby eXp3rT » Wed Jan 30, 2008 11:53 am

am vazut ca si Nero are o obtiune ceva asemanatoare.
eXp3rT

Postby sugar_babe » Wed Feb 27, 2008 5:22 pm

Mi-am tras Sims 2 + toate expansion-urile. Am stat jumatate de zi sa imi trag tot pe dvduri. Si cand am incercat sa mi-l instalez...SURPRIZA!! Nu este compatibil cu Windows vista. Windows vista e un kkt!!

[am postat mesajul asta si la sectiunea jocuri (sa vada toata lumea) - sper ca nu il considera moderatorul ca spam] :doh:
sugar_babe
Clasa de jos

Postby Adrian » Thu Mar 20, 2008 5:23 pm

Astept pana o sa apara Vista cu SP 2, poate atunci o sa il incerc !!
La fel am facut si cu XP-ul :mrgreen:
Adrian

Re: Windows Vista

Postby Dzan » Mon Feb 09, 2009 1:44 am

Am incercat si eu Windows Vista si sunt dezamagit complet. Am revenit la Windows Xp SP3.

Sunt totusi in asteptarea Windows 7. Poate vor face ceva imbunatatiri fata de Vista.
Dzan
Site Admin

Return to Hardware/Software Suport